Rubriky
Recenze knih

Camilla Läckberg – Andělíčkářka

Většinou, pokud mne nezaujme prvních třicet stran knihy, odkládám ji a dále ji nečtu. U Andělíčkářky tomu ale bylo jinak. I když jsem ji původně odložit chtěla, něco uvnitř mi říkalo „Čti a nebudeš litovat!“. A tak jsem to „něco“ poslechla. Nakonec opravdu nelituji…

Ze začátku jsem knize nějak nebyla schopná rozumět.

Spoustu docela odlišných příběhů, které byly odděleny pouze vynecháním několika řádků, ale pořád jsem se nemohla odtrhnout. Postupně jsem zjistila, že se příběhy tak nějak prolínají a začaly mi konečně dávat smysl.

Na jedné straně dcera Andělíčkářky, Dagmar, která napříč pověsti, kterou díky své matky získala, nešťastně zamilovaná do německého letce Hermanna Göringa, se kterým zplodila dceru Lauru, kterou nenáviděla. A na druhé straně Ebba, jejíž rodina záhadně zmizela o Velikonocích v roce 1974, kdy jí byl pouhý jeden rok.
Po třiceti letech se Ebba vrací do svého rodiště na ostrově Valö, aby si se svým manželem utřídila myšlenky, které patří jen a pouze jejich zesnulému synovi Vincentovi. Rekonstruují starý dům, ale setkávají se s velkou spoustou nebezpečných překážek za které je zodpovědný někdo, do koho by to nikdy neřekla.

Jak to vlastně tehdy bylo?
A jak moc má Ebba společného s Andělíčkářkou?

Autor: Kiki

Svéhlavá maminka malého ďáblíka Michálka, která v sobě objevila skrytou vášeň - čtení :)

kiki-z-hor@trafika-ostrava.cz

1 komentář u „Camilla Läckberg – Andělíčkářka“

„Andělíčkářka“ je jednou z knih autorky Camilly Läckberg, která je známá především díky svému mistrovskému zvládnutí žánru krimi a thriller. Tato kniha je napínavým příběhem plným tajemství a nečekaných zvratů, které se odehrávají na malém švédském ostrově Fjällbacka.

Hlavní hrdinka knihy, Erica Falcková, se po smrti svých rodičů vrací do rodného města, aby si vyřídila jejich dědictví. Erica je knihovnicí a zároveň spisovatelkou detektivních románů. Když se dozví o záhadné smrti jedné z místních obyvatelek, rozhodne se prozkoumat okolnosti této tragické události.

Během pátrání se Erica setká s dalšími tajemstvími, která odhalují záhadnou minulost ostrova a jeho obyvatel. Kromě toho musí čelit také náročným osobním problémům, které ji zpomalují v jejím pátrání. Erica však nevzdává a spolu s policistou Patrickem Hedströmem postupně odhalují další a další tajemství.

Camilla Läckberg dokáže ve své knize Andělíčkářka vystihnout atmosféru malého města a ukázat rozdíly mezi lidmi v městě a na venkově. Postavy jsou dobře vystavěné a věrohodné. Čtenáři se s nimi snadno ztotožní a rádi je budou sledovat při řešení záhadného případu.

Celkově je kniha „Andělíčkářka“ pro fanoušky žánru krimi a thriller neodolatelnou volbou. Tento napínavý příběh, který nabízí řadu překvapivých momentů, si získal mnoho čtenářů a stal se jednou z nejúspěšnějších knih Camilly Läckberg.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..