Rubriky
Recenze knih

Virginia C. Andrewsová – Dítě soumraku

Dawn porodila u své tety Emily na Lučinách dceru Christie, kterou jí však hned po porodu sebrali a ona neměla nejmenší tušení kam. Věznili ji v tetiném domě celé těhotenství a musela se prokousat mnohými bolestnými nástrahami, které jí její teta přichystala. Jimmy, kterého Dawn většinu života považovala za svého bratra, což, jak se ukázalo, nebyla pravda, si ji na Lučinách našel a vysvobodil ji z toho příšerného utrpení.

Nyní Dawn a Jimmy bojují o návrat Christie zpět ke své mámě. Není to vůbec jednoduché, avšak nakonec se jim podaří Christie sevřít v náručí jako rodiče. Jimmy, ačkoliv není Christiiným skutečným otcem, ji vezme za svou a tvoří s Dawn krásnou rodinu. Bydlí všichni v hotelu Cutlerova Zátoka, který Dawn zdědila po své babičce a svém skutečném otci. Ale zdá se, že Dawn není souzen poklidný život. Její sestra, Clara Sue, jí dělá všelijaké naschvály. Dawn se však nevzdává a po Jimmyho boku se cítí v bezpečí, zvláště po tom, co ji požádá o ruku a konečně se vezmou.

Všechno se zdá být růžové, Dawn čeká s Jimmym miminko a společně s malou Christie se velice těší na nový přírůstek do rodiny. Bohužel jen do doby, kdy přijede Clara Sue a Dawn krutě napadne. Vlivem této události o miminko přijde a ač se snaží znovu otěhotnět, nedaří se. Navíc, k tomu všemu se ozve Michael Sutton, skutečný otec malé Christie…

Dokáže Dawn někdy zapomenout na ošklivé rány, které od života schytala? Dokáže se přenést přes všechny bolestné vzpomínky a žít konečně spokojený život po boku svého milujícího manžela?

„A najednou to všechno bylo pryč…“

Dítě soumraku je třetím dílem úžasné pentalogie Svítání. Knihy jsem se nemohla dočkat a přesně jak jsem očekávala, je úžasná! Vždy se vžiji do role Dawn a hltám každé písmeno. Pláču s ní, směju se s ní. Moc se mi líbí, jak během těchto tří dílů Dawn dokázala dospět a začít se dívat na svět jinak, než pouze jako naivní holčička. Hlavní hrdinky si nesmírně vážím pro její sílu a odhodlání a celou dobu jí fandím. Už teď se nemůžu dočkat dalšího pokračování a pevně věřím, že mě Virginia Cleo Andrewsová opět nezklame.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství MOBA.

Autor: Kiki

Svéhlavá maminka malého ďáblíka Michálka, která v sobě objevila skrytou vášeň - čtení :)

kiki-z-hor@trafika-ostrava.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..